Please enable JS

FOTOGRAFIA MODY

Fotografia mody jest bardzo ważną częścią fotografii reklamowej - jest to dziedzina, która łączy ze sobą światy fotografii artystycznej i reklamowej. Fotografia fashion to praca zespołowa: profesjonalne modelki i modele, odpowiednie oświetlenie, oryginalny wizaż i trendy fryzura w połączeniu z kreacją z pokazów mody najnowszych kolekcji różnych projektantów, dają świetny efekt. Realizujemy sesje do lookbook'ów oraz produkcje zarówno plenerowe, jak i te wymagające pracy w studiu fotograficznym.

  • modelka moda przy ścianie tło
  • ściana biała modelka moda fashion
  • moda na dworze modelka płaszcz fashion
  • moda na białym tle
  • modelka na czarnym tle fashion
  • modelki okulara do katalogu

Fotografia mody to znacznie więcej niż proste, poprawne technicznie przedstawienie na zdjęciu promowanego stroju, przywdzianego przez atrakcyjną modelkę czy modela. To dziedzina fotografii reklamowej najbliższa prawdziwej sztuce fotograficznej, łącząca, jak już napisaliśmy, dwa światy. Świat fotografii artystycznej z komercyjnym światem fotografii reklamowej. Samą fotografię mody, uwzględniając podejście do tematu i typ zdjęć, możemy podzielić na fotografię typu fashion, glamour i beauty.

Zdjęcia typu fashion to koncentracja na promowanym produkcie. Fotograf skupia się na stroju, pozostawiając modelkę w tle. Fotografia fashion stara się podkreślać atrakcyjność samej odzieży, obuwia czy dodatków. Uroda i atrakcyjność prezentujących dane kreacje modelek i modeli przesunięta jest zdecydowanie na dalszy plan.

Z kolei fotografia typu glamour to przede wszystkim biorąca udział w sesji modelka. To na jej urodzie, wdzięku, seksapilu skupia się tworzący zdjęcia glamour fotografik. Sama kreacja, przeciwnie niż w przypadku zdjęć fashion, jest tylko uzupełnieniem i podkreśleniem kobiecości fotografowanej modelki.

Fotografia glamour przez wielu uważana jest za kwintesencję, a nawet jedyny prawdziwy kierunek fotografii mody. I jest w takich poglądach wiele racji. Wystarczy wysłuchać zdania Solve Sundsbo, fotografa mody o światowej już sławie. Sundsbo twierdzi, że najbardziej liczy się wręcz olśniewający wygląd modelki czy modela na fotografii. Nieważne są najlepszy nawet pomysł na sesję i wspaniałość prezentowanej mody gdy modelka na zdjęciu wygląda, jak to ujął Solve, okropnie.

Na zdjęciach beauty eksponowana jest czysta uroda modelek. To zazwyczaj ilustracja wspaniałego działania promowanych kosmetyków. Fotografia beauty często podkreśla także seksualność modelki. Fizyczne piękno wzmocnione nutą erotyki ma wzbudzać emocje przenoszone podświadomie na promowany produkt.

Oczywiście w świecie fotografii mody nie obowiązują obecnie sztywne podziały na style, nie narzucane są jakieś formalne wymogi i standardy. Powyższy podział to tylko narzędzie służące przybliżeniu tematu. Fotografik tworzący fotografię mody dysponuje pełną swobodą w kreowaniu swych wizji i ich realizacji na planie zdjęciowym. Celem fotografii mody, jak i innych dziedzin fotografii reklamowej, jest prezentacja i promowanie produktu. Osiągnąć go może podążając wieloma drogami.

Fotografia mody w 71STUDIO

Podejmujemy się wszelkich wyzwań wiążących się z fotografią mody. I, co ważniejsze, jesteśmy na nie w pełni przygotowani. Dysponujemy profesjonalnym studiem i sprzętem umożliwiającymi realizację nawet najtrudniejszych sesji. Nasz atut to także wieloletnie doświadczenie w fotografowaniu mody. Szczególnie liczy się tu umiejętność pracy z modelami nabyta w ciągu setek godzin spędzonych na planach zdjęciowych.

Współpracujemy z profesjonalnymi agencjami modelek, dzięki czemu możemy zapewnić udział najbardziej odpowiednich do danego projektu profesjonalnych modeli i modelki. Na planie zawsze zapewniamy obecność wizażystki i stylistki, profesjonalistek posiadających doświadczenie w pracy przy sesjach zdjęciowych mody.

Przyjmujemy zlecenia z całej Polski. Realizujemy projekty na terenie całego kraju, w plenerze i w wybranych przez klienta wnętrzach. Podejmujemy się zarówno wykonania pojedynczych sesji zdjęciowych jak i zadań w ramach współpracy długoterminowej.

Fotografia mody– cennik usług

W 71STudio nie obowiązuje stały cennik, cena usług związanych z fotografią mody zależy od stopnia złożoności projektu i jego trudności i w każdym przypadku jest ustalana indywidualnie. Na cenę mają wpływ takie czynniki jak długość sesji, liczba zaangażowanych w niej modelek i eksponowanych produktów, rodzaj miejsca, w jakim się sesja zdjęciowa odbywa, sama koncepcja jej przeprowadzenia a także wymagany przez klienta poziom obróbki materiału zdjęciowego i czas realizacji zlecenia.

Na cenę ma także wpływ to, czy realizowane jest pojedyncze zlecenie czy podjęta została stała współpraca. W przypadku tej ostatniej 71STUDIO oferuje znacznie korzystniejsze dla klientów ceny.

POWRÓT DO OFERTY